Pages

Wednesday, May 29, 2013

Ruban Bleu

3.mail toimus meil koolis selline üritus nagu Ruban Bleu. Seal võistlevad 5ndikud(Eesti 11dikud) 6dikega(Eesti 12dikud) korv-, pesa- ja jalgpallis. Kõigile on see aasta ootatuim sündmus. 5.klass kutsub end "Poètes"(alati riietatud punasesse) ja 6. klass "Rhetos"(riietatud sinisesse).

Päev algab sellega, et kõik kogunevad ette antud asukohas ja siis marsitakse läbi kooli. Teatrisaalis toimub poeetidele kontsert. Pärast on hommikusöök ning ongi aeg esimeseks mänguks - Korvpall. Mina olin kisakooritüdruk. Kõhu peal oli hüüumärk (osa POÈSIE 2012-2013!) Hüüdnimeks oli HAHA. Kuna kõik võtsid pm hüüdnimedeks Coco, Lala, NoNo (eesnime kaks esitähte x2) Siis ma tegin grupis nalja, et kas ma pean siis HAHA olema ja kõik olid JAAA! HÜÜUMÄRGIGA LÄHEB NII HÄSTI KOKKU! No sealt see veider hüüdnimi tuligi :) Kisakooritüdrukutega(pr.keeles Pompom-girls) oli meil kõik tantsud ette valmistatud ja sponsorid otsitud, et kõik ikka ühesugused välja näeks. Ma tegelt väga palju ei hakka sellest rääkima, ma panen parem pilte :)


1)rongkäik 2)kontsert 3)korvpall 4)plakatid olid ekstra tehtud selleks sündmuseks 5)6)meie tantsimas 7)Meie võitsime ja kõik jooksid platsile mängijaid õnnitlema


Lauraga


Tribüünid olid rahvast täis. Selgelt on näha, kuidas toetajad on jagatud. Rohkem oli toetajaid muidugi meil, sest enamasti nooremad klassid on alati poeetide poolt


Pesapall
Jalgpalli võitsid kahjuks kuuendikud, aga pesa-ja korvpalli võitsime meie


Kokkuvõttes võitsid viiendikud :)

Pärast mänge oli koolis suur etendust kuuendike poolt, kus natuke narriti viiendike ja visati nalja. Samas meenutati eelnevaid aastaid, valita uus inimene, kes järgmine aasta Ruban Bleud korraldab.

Peale seda läksid kõik baari ning peale baari oli veel eraldi pidu. Ärkasin poole seitsme ajal ja magama sain alles poole nelja ajal. Normaalne. Päeva jooksul sõin ühe võileiva, aga vaatamata sellele jagus energiat lõpuni :)

Kahju, et TPLis sellist sündmust pole :/

29 päeva on veel jäänud siin imelises Belgias.

No comments:

Post a Comment